Вступ до школи — дуже важливий момент для дитини та її батьків. Багато дітей з готовністю та натхненням відправляються в перший клас, але далеко не всім такі зміни даються легко. Рік перед школою дає можливість батькам підготувати дитину до школи не тільки купивши все для успішного навчання, а й заклавши в неї всі необхідні знання та вміння.

Готовність до школи чи потрібно готувати дитину до 1 класу?

Кожна з необхідних навичок для успішного навчання та соціалізації з'являється не моментально, тому ми планово та рівномірно готуємося до школи, розподіляючи навантаження. Займаючись підготовкою до першого класу, потрібно постаратися охопити всі необхідні навички та вміння, щоб закласти базу знань для майбутнього першокласника.

Так чи потрібно готувати дитину до школи? Готувати до школи обов'язково, але при цьому, вам не потрібно намагатися випереджати шкільну програму, вивчаючи її ще до початку навчального року. Це вже завдання вчителя, для батьків же головне навчити необхідним азам для успішного навчання та взаємодії з майбутніми однокласниками. Якщо перестаратися і дати занадто багато знань, це може надати протилежний ефект та призвести до втрати інтересу, адже малюкові буде просто нудно на уроках.

Крім стандартної підготовки дошкільнят до школи, рекомендуємо дізнатися що саме буде входити в навчальний план, за якими підручниками та методиками навчатиметься першокласник.

Корисні поради та рекомендації батькам першокласників

Нагороди за старання, помірне навантаження та правильний режим — основа підтримки інтересу до навчання та створення умов для цього. Але і це не все, в цьому розділі ми розповімо як підтримати інтерес першокласника до занять та отримання нових знань.Щоб дитина із задоволенням ходила до школи та вбирала нову інформацію, як губка, важливо не тільки правильно її підготувати, але і налаштувати. Ось кілька рекомендацій для підтримки в дитині спраги до нових знань:

Мотивуйте.Уже через місяць інтерес дитини до нового оточення, занять та школи в цілому починає згасати. Причина в тому, що процес адаптації підходить до завершення, а дитина починає втомлюватися. Хороший варіант мотивації — цікаве дозвілля на вихідні.

Дозволяйте перепочити.Якщо ви бачите, що дитині дуже важко, влаштуйте їй кілька позапланових вихідних. Нічого страшного, якщо малюк пропустить пару днів — це набагато краще, ніж неуважність через відсутність інтересу та втоми.

Цікавтеся.Запитуйте у дитини про те, як вона провела день. Не просто як справи, а більш точні питання: що було хорошого, що веселого, що найбільше запам'яталося, що їла і т.д. Це покаже малюку, що вам цікаво та допоможе збудувати довірливі відносини.

Не перевантажуйте.Рекомендуємо утриматися від будь-яких додаткових занять, репетиторів та іншого хоча б в перші півроку.

Не сваріть.Якщо у дитини щось не виходить, краще підтримайте її та допоможіть зробити краще.

Допоможіть знизити стрес.Хоча б в перші кілька місяців, обмежте тиск на дитину з приводу виконання домашніх обов'язків. Нічого страшного не сталося, якщо вона втомилася та просто забула покласти якусь річ на місце.

Відпочивайте активно.Рекомендований час відпочинку між уроками та домашнім завданням — 2 години. При цьому, краще цей час провести на вулиці.

Забезпечте правильний режим дня та раціон.Слідкуйте, щоб малюк отримував всі необхідні вітаміни та мікроелементи, щоб його харчування було достатнім та збалансованим. Також, першокласник повинен висипатися, щоб у нього була енергія для нового навчального дня.

Ще один важливий момент для підтримки бажання вчитися — соціалізація. Якщо дитина хоче поспілкуватися з однокласниками після уроків, не потрібно силою тягти її додому. Також ви можете запрошувати її друзів чи відпускати дитину в гості.

Кiлькiсть переглядiв: 136

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.